FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Son dakika 18 Ekim 2017 210 Görüntüleme

Urfalı Çiftçilere:’Ödemesseniz Keseriz’

Dicle Elektrik Perakende Satış A.Ş, sulama birliklerinin milyonlarca lirayı bulan elektrik borçlarını ödemeleri için son kez çağrıda bulundu.

Yasal bildirimlere, yazılı uyarmalara ve tanınan süreye rağmen 1 Kasım 2017 evveliyatına kadar borcunu ödemeyen Sulama Birlikleri hakkında, Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği’nin “vakitında ödenmeyen borçlar nedeniyle elektriğin kesilmesini” düzenleyen 15. Maddesi uyarınca elektrik kesme işlemi uygulanacak.

Türkiye genelinde elektrik gücü ile yapılan tarımsal sulamanın yaklaşık yüzde 50’si Dicle Elektrik bölgesinde gerçekleştiriliyor.

Hepimiz TÜKETTİĞİ ENERJİNİN bedelİNİ ÖDEMEK ZORUNDA…

Meydana getirilen incelemeler sonucunda bazı sulama birliklerinin 2013 yılından kalma borçlarını dahi ödemediklerinin belirlendiğine dikkat çeken Enerji şirketi, sulama birliklerine gönderdiği uyarı yazısında, bedeli sonradan ödenmek üzere müşteriler tarafından kullanılan elektriğin maliyetinin şirketçe karşılandığına dikkat çekilerek, şöyle denildi:

“Şirketimizin kesintisiz bir şekilde enerji tedariki yapabilmesi ve mali yükümlülüklerini yerine getirebilmesi için, abone olan gerçek ve tüzel kişilerin kendilerine tebliğ edilen faturaları son ödeme tarihine kadar ödemesi esastır.

Aksi bir durumda, verilen hizmetin sürdürülebilir olması hem mümkün değildir, bununla beraber ödemesini zamanında icra eden abonelerin haklarının da gasp edilmesi anlamını taşır. Bundan dolayı hepimiz tükettiği bir şeyin bedelini ödemek zorundadır.

Özellikle Şanlıurfa’daki pompaj ile sulama icra eden birliklerin geçmiş dönemden kalan borçlarını ödemediklerinden, bundan sonrasında elektrik verilemeyeceğini tekraren belirtiyoruz. Söz mevzusu birliklerin üyesi olan çiftçilerin mağduriyet yaşamamaları için bu hususu göz önüne bulundurmalarını bir kere daha hatırlatmak isteriz.”

Dicle Elektrik Perakende Satış şirketi tarafından elektrik borcu bulunan tarımsal sulama müşterileri ve sulama birliklerine onlarca kere meydana getirilen, “birikmiş elektrik borçlarınızı ödeyin” çağrılarını dikkate almayıp ödemeye yapmayanlara 1 Kasım 2017 tarihi itibariyle elektrik verilmeyecek.

Borcunu ödemiş olanlar elektrik hizmetinden yararlanmaya devam ederken, elektriği kesilecek aboneler de daha sonrasında güncel borçlarını ödemeleri durumunda yeninden elektrik hizmeti alabilecek.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.